Gdzie sprzedać używane ciuchy? Odkryj możliwości

Gdzie sprzedać używane ciuchy? Odkryj możliwości
Autor Angelika Kurzajewska
Angelika Kurzajewska12 lutego 2024 | 6 min

Gdzie sprzedawać ubrania - to pytanie zadaje sobie wiele osób posiadających w szafie niepotrzebne już ciuchy. Czasem chodzi tylko o pozbycie się kilku sztuk odzieży, innym razem o systematyczną sprzedaż ubrań jako dodatkowe źródło dochodu. Niezależnie od skali przedsięwzięcia, warto poznać dostępne opcje i wybrać najkorzystniejszą formę sprzedaży używanych ubrań. W tym poradniku omawiamy zalety i wady popularnych sposobów pozbywania się niepotrzebnych już ciuchów - zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych, internetowych. Dowiesz się, które rozwiązanie będzie najlepsze w Twoim przypadku.

Kluczowe wnioski:
 • Sprzedaż ubrań przez internet daje największy zasięg, ale wymaga dobrych zdjęć i opisów.
 • Komisy oferują wygodę, ale mają wysokie prowizje i nie wezmą wszystkich ubrań.
 • Targi staroci są okazją do pozbycia się dużej ilości ubrań, ale trzeba poświęcić czas.
 • Aukcje internetowe pozwalają uzyskać wysoką cenę, ale tylko za markowe rzeczy.
 • Bezpośrednia sprzedaż znajomym to najprostszy sposób, ale mamy ograniczony krąg odbiorców.

Gdzie sprzedawać używane ubrania?

Decyzja o sprzedaży używanych ubrań rodzi pytanie - gdzie będzie najlepiej to zrobić? Jest kilka popularnych opcji, z których każda ma swoje plusy i minusy. Wybór odpowiedniej formy sprzedaży zależy od ilości ubrań, jakości i marki ciuchów, dysponowanego czasu oraz oczekiwanego zysku.

Najprostszym rozwiązaniem jest sprzedaż ubrania znajomym lub rodzinie. To najmniej czasochłonne, ale mamy bardzo ograniczone grono potencjalnych klientów. Można też spróbować sprzedaży na lokalnych grupach na Facebooku czy OLX. Pozwoli to dotrzeć do większej liczby osób w okolicy.

Kolejna opcja to wzięcie udziału w giełdzie lub targach staroci. To świetne rozwiązanie przy większej ilości ubrań, choć wymaga poświęcenia całego dnia. Trzeba też wcześniej przygotować stoisko i materiały.

Można oddać ubrania do komisu lub skupu używanych ciuchów. To wygodne rozwiązanie, ale komisy pobierają wysokie prowizje, a ponadto nie przyjmą byle jakich ubrań. Trzeba mieć markowe rzeczy w dobrym stanie.

Zalety i wady komisów

Komisy przyjmują tylko markowe ubrania, w bardzo dobrym stanie. Jeśli spełniamy te warunki, oddanie ubrań do komisu jest wygodnym i szybkim sposobem na pozbycie się niepotrzebnych już rzeczy. Nie musimy tracić czasu na samodzielną sprzedaż. Wysoka prowizja (50-70%) rekompensowana jest przez oszczędność czasu.

Jednak przeciętne ubrania, w nieco gorszym stanie, raczej nie zainteresują komisu. Trzeba też pamiętać, że komis bierze pod uwagę aktualne trendy. Nawet markowe rzeczy sprzed kilku sezonów mogą zostać odrzucone jako nieatrakcyjne.

Gdzie sprzedać ciuchy online z zyskiem?

Internet daje ogromne możliwości sprzedaży używanych ubrań. Dzięki portali aukcyjnym, serwisom ogłoszeniowym czy mediom społecznościowym możemy dotrzeć do o wiele większego grona potencjalnych klientów niż w przypadku sprzedaży stacjonarnej.

Najpopularniejszą platformą do sprzedaży odzieży przez internet jest Allegro. Dodatkowo coraz więcej osób wystawia swoje ciuchy na Facebooku, w grupach tematycznych lub na OLX. Te kanały internetowe pozwalają zamieścić dobrej jakości zdjęcia i szczegółowy opis ubrania. To zwiększa szanse na sprzedaż.

Jak przygotować ofertę?

Aby odzież dobrze się sprzedawała online, kluczowe są zdjęcia. Powinny być wykonane w dobrej rozdzielczości, przedstawiać ubranie z bliska oraz w całości, tak aby kupujący mógł ocenić stan rzeczy. W opisie warto podać wszystkie istotne informacje - rozmiar, materiał, ewentualne wady.

Cena powinna być atrakcyjna, ale nie zaniżona. Zbyt niska cena może odstraszać potencjalnych klientów, sugerując niską jakość ubrań.

Czytaj więcej:Aplikacja do sprawdzania bik: Monitoruj swoją historię kredytową

Jak zorganizować sprzedaż ubrań na targach?

Targi i giełdy staroci to świetna okazja do sprzedaży dużej ilości ubrań za jednym zamachem. Tego typu wydarzenia cieszą się dużą popularnością wśród kupujących i przyciągają tłumy polujących na okazje. Można tu sprzedać zarówno markowe kreacje, jak i codzienne ciuchy w przystępnych cenach.

Jednak organizacja stoiska na targach czy giełdzie wymaga nieco wysiłku. Trzeba zawczasu wynająć i opłacić miejsce, a także przygotować wyposażenie - stół, namiot lub parasol, wieszaki, torby itp. Konieczne jest też odpowiednie wyeksponowanie ubrań, np. na wieszakach.

Wskazówki na targi

Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do sprzedaży ubrań na targach czy giełdzie:

 • Zadbaj o czytelne metki z cenami na każdej rzeczy.
 • Ubrania powinny być czyste i wyprasowane - to zachęci klientów.
 • Zabierz drobną gotówkę na resztę.
 • Przygotuj torby lub reklamówki dla kupujących.
 • Postaraj się być miłym i pomocnym dla klientów.

Na co uważać przy sprzedaży ubrań w komisie?

Gdzie sprzedać używane ciuchy? Odkryj możliwości

Komisy oferują szybką i wygodną formę pozbycia się niepotrzebnych ubrań. Jednak korzystając z takiej opcji, warto pamiętać o kilku kwestiach.

Po pierwsze, komis nie przyjmie byle jakich ciuchów. Muszą to być markowe rzeczy, w bardzo dobrym stanie, najlepiej z metkami. Im popularniejsza marka i lepszy stan, tym lepsza cena od komisu.

Po drugie, komis pobiera wysoką prowizję, najczęściej 50-70% wartości towaru. Oznacza to, że dostaniemy zaledwie ułamek tego, za co sami moglibyśmy sprzedać ubranie.

Po trzecie, komis kieruje się aktualnymi trendami. Jeśli sprzedajemy ubrania sprzed kilku sezonów, nawet markowe, istnieje ryzyko, że komis ich nie przyjmie ze względu na nieaktualność.

Dlatego komis jest opcją dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na indywidualną sprzedaż ubrań i godzą się na niski procent wartości rzeczy. Ale tylko w przypadku markowych i modnych rzeczy.

Jakie są zalety sprzedaży ubrań na aukcjach?

Aukcje internetowe, np. na Allegro czy eBay, to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych sposobów sprzedaży używanych ubrań. Ten model sprzedaży ma kilka zalet.

Po pierwsze, możemy uzyskać wyższą cenę niż w sklepie z używaną odzieżą czy nawet na targach staroci. Aukcja pozwala bowiem nabywcy zaproponować kwotę, jaką jest w stanie zapłacić za daną rzecz.

Po drugie, aukcje przyciągają szerokie grono kupujących z całego kraju lub nawet świata. Dzięki temu rośnie prawdopodobieństwo znalezienia konkretnego klienta na konkretną rzecz.

Wady to konieczność przygotowania atrakcyjnej prezentacji produktu, czas oczekiwania na zakończenie aukcji oraz opłaty dla serwisu aukcyjnego. Niemniej dla wyselekcjonowanych, markowych ubrań aukcja może być strzałem w dziesiątkę.

Podsumowanie

Gdzie najlepiej sprzedawać ubrania? Jak wynika z tego artykułu, mamy do dyspozycji wiele różnych opcji - od sprzedaży prywatnej przez internet, po oddawanie ubrań do komisu lub na giełdę staroci. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. Wybór zależy od rodzaju i ilości ubrań, jaką dysponujemy oraz od naszych oczekiwań co do zysku i wkładu pracy.

Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, warto pamiętać o kilku wskazówkach. Atrakcyjne zdjęcia, rzetelny opis i rozsądne ceny zwiększą szanse na sukces. Z kolei uczciwe traktowanie klientów zbuduje pozytywne doświadczenie i być może zachęci do kolejnych zakupów w przyszłości.

Najczęstsze pytania

Do komisu najlepiej sprzedawać markowe ubrania w bardzo dobrym stanie - najchętniej z metkami i z aktualnych kolekcji. Komis nie przyjmie przeciętnych ubrań z sieciówek czy w gorszym stanie.

Jeśli decydujemy się sprzedawać ubrania podczas giełdy staroci, musimy zarezerwować na to cały dzień lub weekend. Poza samą sprzedażą trzeba wcześniej przygotować stoisko, a po zamknięciu posprzątać i zawieźć niesprzedane rzeczy.

Wady sprzedaży ubrań przez Allegro to konieczność przygotowania atrakcyjnych zdjęć i opisów, odpowiadanie na pytania klientów oraz koszty i procedura wysyłki w przypadku sprzedaży na odległość.

Ustalając cenę używanych ubrań na sprzedaż, należy wziąć pod uwagę markę, jakość, stan techniczny oraz aktualność i modowość ubrania. Dobrze też sprawdzić, za ile podobne rzeczy sprzedają się na danym rynku.

Aby szybko pozbyć się dużej ilości ubrań, najlepiej zdecydować się na giełdę lub targi staroci. Pozwoli to dotrzeć do wielu klientów i sprzedać ubrania hurtowo, bez konieczności indywidualnej sprzedaży każdej rzeczy.

5 Podobnych Artykułów

 1. Likwidacja drugiego filaru: Odkryj jak zakończyć swoje zobowiązania
 2. Luxmed czy Medicover: Która oferta jest lepsza?
 3. Kalkulator zysku z lokat: Oszczędzaj mądrze
 4. Brak faktury za prąd: Co zrobić, aby uniknąć kłopotów?
 5. Czy warto korzystać z usług bik? Dowiedz się więcej tutaj
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Angelika Kurzajewska
Angelika Kurzajewska

Jako założyciel portalu o ekonomii, łączę głęboką pasję do finansów z pragnieniem dzielenia się wiedzą. Z wykształcenia ekonomista, z doświadczenia analityk rynku, pragnę ułatwić zrozumienie złożonych zjawisk ekonomicznych. Moje artykuły i analizy mają na celu wyjaśnienie, jak ekonomia wpływa na nasze codzienne życie i decyzje. Stawiam na klarowność, rzetelność i aktualność informacji, by czytelnicy mogli podejmować świadome decyzje finansowe. Wierzę, że edukacja ekonomiczna jest kluczem do lepszej przyszłości i staram się, aby mój portal był przystanią dla każdego, kto szuka nie tylko danych, ale i inspiracji do głębszego zrozumienia świata finansów.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły